Arnavutköy Trabzonlular Derneği Şampiyon oldu

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu tarafından 3. Geleneksel dernekler arası halı saha turnuvası düzenlendi. Turnuvanın üçüncülük, dördüncülük ve final maçı Arnavutköy Hasan Doğan Stadında gerçekleşti.

banner208
Arnavutköy Trabzonlular Derneği Şampiyon oldu
banner210

Arnavutköy Hasan Doğan Stadında gerçekleşen final programında sahne alan sanatçılar Aşık Süleyman Köksal ve Sedat Keskin söyledikleri türküleriyle futbol severleri coşturdu. Ardından sahne alan TDF Erkek Horon Ekibi performansıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Sanatçıların ardından ise turnuvaya katılan Arnavutköy Trabzonlular Derneği, Bağcılar Trabzonlular Derneği, Bahçelievler Trabzonlular Derneği, Beylikdüzü Trabzonlular Derneği, Sultangazi Trabzonlular Derneği, Beykoz Trabzonsporlular Derneği, Tüsed (Trabzonlu Üniversiteliler Sosy. Yard.  Eğit Dern.), Güngören Sürmeneliler Derneği, Düzköy İlçesi Ve Bağlı Köyleri Derneği, Beşköyspor, İstanbul Trabzonsporlular Platformu ve Maçka Hamsiköy Derneklerine, TDF Gençlik Komisyonu tarafından teşekkür plaketleri verildi.

 

Final programına, Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Trabzon Dernekler Federasyon Başkanı Mustafa Demir, Sultangazi Belediyesi ve TDF Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, Sultangazi Trabzonlular Dernek Başkanı ve TDF Başkan Yardımcısı Yusuf Kızıldağ, Arnavutköy ARKARDER ve Trabzonlular Dernek Başkanı Mustafa Şahin, Beykoz Trabzonsporlular Dernek Başkanı Hızır Ağaoğlu, Bağcılar Trabzonlular Dernek Başkanı Abdulkadir Çelebi, Beylikdüzü Trabzonlular Dernek Başkanı Ali Osman Esertaş, İstanbul Eğridere Köyü K.Y.D.  Başkanı Hüseyin Çakır, Bursa Beşköylüler Dernek Başkanı Ahmet Temel Yılmaz, Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürü Ekrem Baltacı, Arnavutköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kamil Sarı, Çorlu Cumhuriyet Savcısı Hasan Tama, İstanbul Yerel Medya ve Basın Mensupları Derneği Başkanı Hasan Terzi ve futbol severler katıldı.

 

Beykoz Trabzonlular Derneği üçüncü oldu

Beykoz Trabzonlular Derneği ve Sultangazi Trabzonlular Derneği üçüncülük maçı gerçekleştirdi. Maç sonu 3 - 2 alan Beykoz Trabzonlular Derneği turnuvada üçüncü oldu. Sultangazi Trabzonlular Derneği ise dördüncü oldu.

Final maçını aldılar

Final maçı ise Arnavutköy Trabzonlular Derneği ile Beşköyspor arasında oynandı. Normal sürede 3-3 berabere biten maçın galibi çıkmayınca penaltılara gidildi. Penaltılar sonucunda maç 12-11 Arnavutköy Trabzonlular Derneğinin üstünlüğüyle sonuçlandı. Maç sonucunda Arnavutköy Trabzonlular Derneği 3. geleneksel dernekler arası halı saha turnuvasının şampiyonu oldu.

 

Trabzonlular Derneği şampiyonluğa böyle ulaştı

12 takımın katıldığı turnuvada Şampiyon olan Arnavutköy Trabzonlular Derneği 3. Grupta mücadele etti. Arnavutköy Trabzonlular Derneği grubunda bulunan Beykoz Trabzonlular Derneği, Beylikdüzü Trabzonlular Derneği, Güngören Sürmeliler Derneği ile karşı karşıya geldi. 3. Gruptan lider olarak çıkan Arnavutköy Trabzonlular Derneği, çeyrek finalde Bahçelievler Trabzonlular Derneğini 8–6 yenerek yarı finale katılmaya hak kazandı. Yarı finalde ise Beykoz Trabzonlular Derneğini 6–1 mağlup etti. Final maçını ise Beşköyspor ile oynadı ve şampiyonluğu göğüsledi. Teknik Direktörlüğünü Sabri Kalafat’ın yaptığı Arnavutköy Trabzonlular Derneği Final maçına şu kadro ile çıktı; Halil, Fatih, Murat, Mustafa (Kaptan), Serkan, Adem, Soner, Ayhan, Yaşar, Cevat, Şükrü. Yedekler; Hüseyin, Osman, Sami  

“Organizasyon gurur vericidir”

Kupa töreninde bir konuşma yapan TDF Genel Başkanı Mustafa Demir konuşmasında organizasyonun gurur verici olduğunu belirterek, “TDF Gençlik Komisyonunun yaptığı bu organizasyon bizler için ve tüm Trabzon Dernekleri için gurur vericidir. İstanbul’da Trabzon’un temsilinde önemli yere sahip olan 12 Dernek, böylesi güzel bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirdi. İnşallah önümüzdeki sene katılımcı dernek sayısı artarak geleneksel hale gelen bu turnuva daha da renklenecektir” İfadelerini kullandı.

 

Baltacı dereceye giren takımları kutladı

Final programında konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ise kendisinin de Trabzonlu olduğunu vurgulayarak, “Böylesine anlamlı ve güzel bir organizasyonun finaline ev sahipliği yapmaktan Trabzonlu bir Belediye Başkanı olarak mutluluk duyuyorum. Bize bu fırsatı verdikleri için TDF Gençlik Komisyonu Başkanı Korkut Yılmaz Ayaz’a teşekkür ediyorum. Düzenlenen turnuvada şampiyonun Arnavutköy Trabzonlular Derneği olmasından da ayrıca mutlu olmakla beraber 2. Olan Beşköyspor’u da kutluyorum” diyerek dereceye giren takımları kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER