ŞEHİR HASTANELERİ YIKILIYOR

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, şehir hastanelerinin açılmasıyla bazı devlet hastanelerinin kapatılacağını, depreme dayanıksız bazı hastanelerin de yıkılacağını açıkladı

banner208
ŞEHİR HASTANELERİ YIKILIYOR

 Gümüş'ün aktardığı bilgiye göre Şişli Etfal, Okmeydanı, Kartal hastaneleri tamamen, Haydarpaşa ve Ankara Numune hastanelerinin ise tarihi binaları hariç yıkılacak. 

 

“Şehir hastaneleri nedeniyle bazı devlet hastaneleri kapatılacak. Depreme dayanıksız olan hastaneleri yıkacağız. Örneğin İstanbul’da Şişli Etfal yıkılacak, Seyrantepe’ye yapacağımız yeni hastaneye taşınacak. Okmeydanı’nın eski hastanesini yıkıyoruz, yenisini yapıyoruz. Kartal Hastanesi de yıkılıp, yenisi yapılacak. Haydarpaşa Hastanesi’nin tarihi binası kalacak, gerisi yıkılacak ve tarihi dokuya uygun yeni bir hastane yapılacak. Ankara’da Numune Hastanesi’nin tarihi binası kalacak. Diğer binalar yıkılacak.”

Çapa Tıp olarak bilinen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ise Hasdal’a taşınması planlanıyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanİstanbul’un en büyük hastanelerinden İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Hasdal’a taşınacağını açıklamıştı. 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin mezuniyet töreninde konuşan Erdoğan, “Yeni dönemde Çapa artık merkezde sadece poliklinik hizmeti verecek. Hasdal’da şehir hastaneleri projesinin benzerini uygulamaya koyacağız” demişti.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 02:03

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER