Akşener’e ambargo mu uygulanıyor?

Türkiye'nin iki büyük muhalefet partisinin liderleri Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu, ortak açıklama için canlı yayında kameraların karşısına geçti. Ancak haber kanalları 16 dakika konuşan Akşener'i canlı yayında ekrana çıkarmadı. Kanalların yanı sıra Anadolu Ajansı da geçtiği haberde Akşener'e yer vermezken Akşener'den sonra 3 buçuk dakika konuşan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yer verdi. Bu durum Akşener'e 'medyada ambargo mu uygulanıyor?' sorusunu akıllara getirdi.

banner208
Akşener’e ambargo mu uygulanıyor?
banner210

Türkiye’de enteresan şeyler oluyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart Yerel Seçimleri’ni değerlendirmek üzere canlı yayında kameraların karşına geçti. Saat 10:00 sularında başlayan yayın sırasında ilk sözü İYİ Parti lideri Akşener aldı. Yaklaşık 16 dakika konuşan Akşener’in sözleri büyük haber kanallarında canlı olarak ekrana getirilmedi. Akşener’in ardından söz alan Kılıçdaroğlu’nun 3 buçuk dakikalık konuşması ise ekranlara getirildi.

Devletin haber ajansı Anadolu Ajansı ise basın toplantısına ilişkin haberinde Akşener’in sözlerine yer vermedi. Ajans abonelerine geçtiği haberde yalnızca Kılıçdaroğlu’na yer verdi.  Bu durum akıllara; ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan, 39 milletvekiline sahip Türkiye’nin yasal bir partisine ve liderine ambargo mu uygulanıyor’ sorusunu getirdi.

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER