Gençlerimiz Geleceğimiz

 Değerli Kardeşlerim, Geçen ay Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızın 94.Yılını hep beraber kutladık. İnsanlığın teminatı, Dünyamızın sevgi ve huzur kaynağı, evlerimizin ve gönüllerimizin neşesi gençlerimize daha nice sağlıklı ve uzun yıllar dileriz. En kıymetliler arasında birinci sıradadır gençlerimiz. İstatistik Kurumlarının verilerine baktığımız da Genç sayısı 23 milyon 899 bin. Toplam nüfusun yaklaşık yüzde 20’sine karşılık geliyor. Dünya genelinde üst sıralardayız. Avrupa ülkeleri (30 ülke ) arasında 1.Sıradayız. Dünya var oldukça da biz hep üst sıralarda olacağız. Avrupa Ülkeleri arasında ki sıralamada da daima 1. Sırada olacağız… Kardeşlerim Genç demek GÜÇ demektir. Genç demek ÜRETİM demektir.Genç demek DİNAMİZM demektir.Genç demek GELECEK demektir.

 

Dünya GENÇ nüfus sıralamasında üstlerde olduğumuz gibi, Sanayiide de üstlerde olamaz mıyız? Oluruz bal gibi oluruz. Peki nasıl. Bir örnek vereyim yaşadığımız Dünya da bizlere basit görünen fakat büyük olaylara sebep olan birçok olaylar silsilesi var. Bir tanesi ‘KELEBEKLER’ “Fırtınalara yön veren Kelebeklerin kanat çırpışlarıdır’’ Küçük gördüğümüz kelebeklerin kanatları dahi tahmin edilemeyecek ölçüde büyük olaylara sebep oluyorsa isterseniz birde İnsanı düşünelim. Geleceğimiz; gençlerimizin eğitimine öğrenimine bağlıdır. Japonya ve Almanya’nın çok fazla değil 60 sene önce ki durumlarını ve şimdiki geldikleri noktayı biliyoruz. Atom bombası atılan Japonya Dünya teknoloji devleri arasında. Yine altmış sene önce harap olan taş üstünde taş kalmayan Almanya şimdilerde araç sanayinin bir numarası. Peki, sihirli bir değnekle mi güçlendiler. Tabi ki değil. Sistemi kurup gençlerinin iş gücünden yararlandılar. Şimdilerde ise gençlerimizi zehirlemekle meşguller. Dışarıda, çevremizde, TV haberlerinde görüyoruz ve duyuyoruz ki gençlerimizin durumu içler acısı. Gencecik fidanlarımızı hayatlarının baharında mezara koyuyoruz. Bunları yapan potansiyel gücümüzü gören ve kendince bu sayede başarıya ulaşacağını sanan 7 DÜVEL.

 

Top yekûn geldiler de ne oldu? Kulaklarının ardını göremedikleri gibi kuyruklarını kıstırıp geri çekip gittiler. Tabi gidemeyenler Çanakkale de kaldılar! Kimisi de denizde! Karadan havadan denediler olmadı. Onlarca yıl düşündüler akıllarına en son GENÇLERİMİZ geldi. Gençlerimizi kendilerine benzeterek emellerine ulaşmak istiyorlar. Özellikle TV ve İNTERNET başta olmak üzere bizleri Tarihimizden kopararak, sessizce amaçlarına ulaşmak istiyorlar. Başaracaklar mı ??? Tüm samimiyetimle söylüyorum HAYIR.  

 

      

YORUM EKLE