Trump’ın duvar sevdası bitmiyor… Şimdi de Burning Man’e göz dikti!

ABD'de Meksika sınırına duvar örme isteği krize neden olan Başkan Donald Trump, gözüne dünyaca ünlü festival Burning Man'i kestirdi. Trump, Meksika sınırına örmeyi planladığı duvarın bir benzerini festivalin düzenlendiği alana inşa etmek isterken, organizatörler, festivalin ruhuna aykırı olduğunu söyleyerek karara karşı çıktı.

banner208
Trump’ın duvar sevdası bitmiyor… Şimdi de Burning Man’e göz dikti!
banner210

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırından sonra bu kez de dünyaca ünlü Burning Man festivalinin düzenlendiği Nevada eyaletindeki Black Rock Çölü’ndeki alana yaklaşık 16 kilometre uzunluğunda kalın bir duvar inşa etmek istiyor. Nevada Arazi Yönetimi Bürosu (BLM), festivalin organizatörlerine resmi bir yazı göndererek alanı beton bariyerle çevirmeleri ve özel güvenlik gücü kiralamaları tavsiyesinde bulundu.

‘FESTİVAL RUHUNA AYKIRI’

Festival organizatörleri ise karara sert tepki gösterdi. Organizatörler, taleplerin festivalin ruhuna tamamen aykırı olduğunu savundu.

Organizatörler tarafından kaleme alınan mektupta, “Teklifin uygulanması durumunda festivali öldürmese de dokusuna büyük zararı olacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 12:51

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER