Çanakkale için dev yatırımlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 274 milyon TL değerindeki 11 tesisin temelini atarken, 2 tesisi de hizmete soktu.

banner208
Çanakkale için dev yatırımlar
banner210

 Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen açılış törenine Vali Hamza Erkal, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Mithat Kemal Algül, daire müdürleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Çokal Barajı Tekirdağ'da Gelibolu Yarımadasındaki bütün köylere, ilçelere su verecek. Aynı zamanda Evreşe ve Kavak Ovası'nın bütün verimli topraklarını sulayacak olan muhteşem bir baraj. İnşallah bu tesislerin temelini atacağız. Bitiş tarihi ve saatini de sizin önünüzde Müteahhitle pazarlık ederek imzalayacağız. Ayvacık-Çamköy Barajı'nın ve sulamasının temelini atacağız. Biga Güngendere Barajı ve sulamasının temelini atacağız. Lapseki'de Balcılar Barajı ve sulamasının temelini atacağız. Biga Gümüşçay Beldesi Hoşap Çayı ıslahının açılışını yapacağız. Bunlar Çanakkale için elzem olan dev yatırımlar. Bir de Çanakkale'ye gelirken müjde getirmeden olmaz dedim. Heybemiz dolu geldik. Bugün heybemizde 32 müjde ile geldik. 32 müjde 351 Milyon Lira. Geçen geldiğimde de 38 müjde verdim 617 Milyon Lira. Topladığımızda iki buçuk yılda 70 tane müjde vermişim. Toplamda 968 Milyon Lira yani yaklaşık 1 Milyar, eski parayla 1 Katrilyon'luk hizmet getirdik. İnşallah bunları yapacağız” dedi.

“Darbe girişiminin gayesi, Türkiye'yi bölmek, parçalamak, milleti yok etmekti” diyen Bakan Eroğlu; “Bu sadece hükümete karşı bir darbe girişimi değildir. Bütün milleti, özellikle tamamen yok etme şeklindeki çok alçak, hain bir darbe girişimiydi. Düşünebiliyor musunuz? TBMM bombalanıyor. Kahraman ordumuzun orada özel kuvvetleri, bir takım kışlaları bombalanıyor. Cumhurbaşkanımızın bulunduğu külliye, Cumhurbaşkanı milleti temsil ediyor, Başkomutan orası bombalanıyor. Milletin üzerine helikopterden ateş ediliyor, bombalar yağdırılıyor. Allah bu milleti korudu. Ben buraya sizlere teşekkür etmek için geldim” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise; “Derdimiz şu, Çanakkalemizin neresinde tarım imkanı varsa oraya su götürmek. O yüzden ben böyle özel günlerde, uluslararası sıkıntı yaşadığımız günlerde, hiç bir şey olmamışcasına gelip yatırım yapan, toplumuyla, idarecisiyle, milletiyle beraber yol yürüyen başta sayın bakanımız olmak üzere tüm bakanlarımızı kutluyorum. İnşallah birliğimize, beraberliğimize bu tür toplantıların, açılışların ayrı bir etkisi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Veysel Eroğlu, protokol üyeleri ile 274 Milyon lira değerindeki 11 tesisin temelini attı ve 2 tesisi de hizmete açtı. Toplu temel atma ve açılış töreni orman köylülerine kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları dağıtım töreni ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 16:58

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER