Hasan Akgün'den açıklama

AKP'nin YSK'ya yaptığı başvuru ile gözlerin çevrildiği Büyükçekmece'de yaşananlara ilişkin Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün açıklama yaptı. “AKP Hükümeti, 25 yıl sonra İstanbul seçimini kaybetmiştir. İstanbul seçimine gölge düşürmek amacıyla Büyükçekmece kullanılmak istenmektedir” diyen Akgün, on binlerce oy taşındığı iddialarına nüfus müdürlüğünden aldığı verilerle cevap verdi.başkanı

banner208
Hasan Akgün'den açıklama
banner210

CHP İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece'deki “Taşımalı seçmen” iddialarına yönelik basın açıklaması düzenledi. Toplantıya CHP milletvekilleri Gürsel Tekin, Veli Ağbaba, Engin Altay, Erdoğan Toprak, Bülent Tezcan, Akif Hamza Çebi, Enis Berberoğlu, Emine Gülizar Emecen de katıldı.

“BÜYÜKÇEKMECE'DE YAŞANAN BİR DEMOKRASİ AYIBIDIR”

Altıncı kez halkın onayını aldığını belirten Akgün, “Kamuoyunu büyük resme bakmaya davet ediyorum. AKP Hükümeti, 25 yıl sonra İstanbul seçimini kaybetmiştir. İstanbul seçimine gölge düşürmek amacıyla Büyükçekmece kullanılmak istenmektedir. Büyükçekmece'de yaşanan bir demokrasi ayıbıdır. Büyükçekmece'de halkın huzuru bozulmuştur. Halkın tedirginliği had safhaya ulaşmıştır. 4 günden bu yana binden fazla polis sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlerine kadar evlerin kapılarını çalıyor. Sordukları sorularla vatandaşın huzurunu bozuyorlar. Aynı eve peş peşe 3-4 ekip gidiyor. Adeta insanları oy kullanıp vatandaşlık görevini yerine getirdiklerine pişman ediyorlar.” diye konuştu.

“21. ASIRDA BU ZULÜM NEDİR?”

2 yaşındaki çocuğun kimliğini isteyip, 10 yaşındaki çocuğa “Seçmen misin?” diye sorulduğunu söyleyen Akgün, “Bunlar hangi vicdan, hangi hukukla bağdaşabilir? Ya da 18 yaşındaki ilk defa oy kullanılmış bir öğrencinin annesinden öğrencinin kimliğini isteyen polis, annesinin ‘Kimlik çocuğumun yanında, okulda' demesi üzerine o çocuğun sahte seçmen olduğunu tutanağa yazması hangi hukukla bağdaştırabilir? O anneyi bu tutanağa imza atmaya nasıl zorlarsınız? 21. Asırda bu zulüm nedir?” ifadelerini kullandı.

AKGÜN ON BİNLERCE SEÇMEN TAŞINDI İDDİALARINA BU BELGELERLE YANIT VERDİ

İlk gösterdiği belgede 2009 yılından bu yana ilçenin seçmen sayılarındaki artış oranına dikkat çeken Akgün, ikinci belgede ise Büyükçekmece’deki seçmen nüfusu hareketliliğini basınla paylaştı.

İŞTE O BELGE:

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 13:47

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER