ÜLKÜ OCAKLARINDAN KIZIL KATLİAMA TEPKİ

Çin’in Doğu Türkistan Bölgesinde Müslüman oldukları için çeşitli işkence, zulüm, katliam ve soykırıma tabi tutulan Müslümanlar için Arnavutköy Ülkü Ocakları tarafından Arnavutköy Merkez camii önünde gıyabi cenaze namazı kılınarak basın açıklaması yapıldı.

banner208
ÜLKÜ OCAKLARINDAN KIZIL KATLİAMA TEPKİ

 İkindi namazı sonrası cami önünde toplanan kalabalık, Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da geçtiğimiz günlerde Müslüman Türk oldukları için şehit edilen 28 Türk için gıyabi cenaze namazı kılınarak, katliamı gerçekleştiren Komünist Kızıl Çin yönetimi protesto edildi.

Demokrasi ve İnsan hakları Havarileri nerede?

Komünist Çin yönetimini kınayan döviz ve pankartların taşındığı gıyabi cenaze namazı sonrasında basın bildirisi okundu. İstanbul Ülkü Ocakları 3. Bölge Başkanı M. Suat Uzun’un okuduğu basın bildirisinde özetle şu mesajlar verildi.

“Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzunca zamandan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin bir tarafında asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın Demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edilmekte, söz konusu Doğu Türkistan ve Müslüman Türkler olduğunda insan hakları beyannameleri herhangi bir hüküm teşkil etmemektedir. Özellikle Mübarek Ramazan ayında Uygur Türklerinin tüm manevi değerleri hedef alınmaktadır. Sözde “Demokrasi Havarileri” özlerindeki “Haçlı” ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koymaktadırlar. Müslüman Türk olmayı başlı başına bir tehdit ve suç sayan Komünist Kızıl Çin yönetimi Uygur gençlerine her Ramazan ayında olduğu gibi baskı ve sindirme politikalarına yenilerini eklemeye devam etmektedir. Diğer yandan camilerde Çin zulmünden payını almakta olup, baskı ve işkence ile Müslüman Türk’ün toprağında ezan susturulmak istenmektedir” denildi.

“Türk hükümeti ölenlerin Arap olmamalarından dolayı üç maymunu oynamaktadır”

Türk Milletini Çin yönetimi tarafından Müslüman Türklere karşı yapılan bu zulüm ve katliama karşı duyarlı olmaya çağıran Uzun, Türk Hükümetini de eleştirerek, “Ne yazık ki Türk hükümet yetkilileri ölenlerin Arap olmamalarından dolayı üç maymunu oynayarak olayları duymazdan ve görmezden gelmektedirler” dedi. Kanlarının son damlasına kadar Uygur Türklerinin yanında olacaklarını ifade eden Suat Uzun, kamuoyunu katliama karşı duyarlı olmaya çağırdı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 14:19

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER