Saadet Partisinin Adayı Yusuf Dal oldu

Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı kahvaltılı bir toplantı düzenleyerek Arnavutköy Belediye Başkan adayının ilçe başkanı Yusuf Dal olduğunu açıkladı.

banner208
Saadet Partisinin Adayı Yusuf Dal oldu

 Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya SP İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, SP Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı Bilal Ay, SP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Kara, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkan Yardımcı Erdal Yılmaz, Anadolu Gençlik Arnavutköy Başkanı Adem Akgül, SP Arnavutköy ilçe yöneticileri, partililer ve basın mensupları katıldı.

 

“Asıl suçlu sizsiniz”

SP İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer konuşmasında yolsuzluklara değinerek, Hükümet son günlerde yolsuzluklarla çalkalanıyor. Başbakan bunu yaşananları dış güçlere bağlıyor. Elbette dış güçlerin bunda parmağı var ama burada asıl suçlu sizsiniz. Çünkü o fırsatı dış güçlere siz verdiniz. Rahmetli hocamız Necmettin Erbakan bunlara 40 yıl anlattı Amerika’dan İsrail’den ve bunun gibi devletlerden uzak durun onlar hiç bir Müslüman ülkesinin gelişmesini büyümesini istemez, onlar Müslüman ülkelerinin sadece tüketici bir toplum olmalarını isterler, sadece sömürmek isterler ve bunun için ellerinden geleni yaparlar diye. Ama bunlar hocamızı dinlemedi ve aksine gittiler onlarla iş birliği yaptılar. Amerika’nın bir iki isteğini yapmadınız bakın ne oldu. Bunlar sizinle beraberdi diyeceksiniz. Evet bizimle beraberdiler ancak onlar Milli Görüş gömleğini çıkardılar” dedi.

 

“Çizmelerle gezildi bu Arnavutköy’de”

Arnavutköy’deki projelerle ilgilide Konuşan Esmerer, “Arnavutköyümüzün ayrı bir özelliği var. Şimdi hükümetin gözbebeği rantın en yüksek olduğu yer Arnavutköydür. İşte 3’ncü köprü buradan geçecek, 3’ncü Havaalanı buraya yapılacak. Kanal İstanbul projesi buradan geçecek. Bir iki yıldır Arnavutköy üzerinde spekülasyonlar var büyük arsa olayları var. Hükümetin ve muhalefetin gözü Arnavutköy’de. Arnavutköy Gaziosmanpaşa’ya bağlıyken bende Refah Partisi döneminden beri gelip gidiyordum. O çamurları o sıkıntıları hep sizler çektiniz. Çizmelerle gezildi bu Arnavutköy’de. Her taraf çöp, çukur, felaket bir yerdi. Şimdi rantın en yüksek olduğu yerlerden birisi oluyor. Bu rant oluşacaksa, bu rantı Arnavutköylü almalı. Birileri dışarıdan gelip Arnavutköylüleri buralardan kovalayarak buralara sahip olmamalı. Bu hükümet bunu yapmıyor tam kapitalist ve liberal bir ekonomi izliyor” ifadelerini kullandı.

 

“Garson belediyeciliği getireceğiz”

Daha sonra bir konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkan adayı Yusuf Dal, “Milli Görüş Belediyeciliği ve adil düzenin hayata hakim olması için hep birlikte çalışacağız” dedi. Dal konuşmasında şunları söyledi: “Milli Görüş Belediyeciliği deyince dört temel proje ön plana çıkar. 10-15 sene geriye gittiğimiz zaman hemen hatırlayacaksınız. Bir yatırım belediyeciliği, iki istihdam belediyeciliği, üç sosyal belediyeciliği, dört hizmet belediyeciliği Milli Görüş geçmişte yapmıştır. Yapılanı yapmak başarı değil. Allah’ın izniyle belediye seçimlerini kazandıkta sonra geçmişteki yaptığımızın çok daha fazlasını hep birlikte yapacağız. Buradan yatırımcılara sesleniyoruz. Evet Milli Görüş’ün ayak sesleri geliyor sizde Arnavutköy’de yatırımlarınızı yapabilmek için gerekli hazırlıklarınızı yapınız. Çünkü Milli Görüş yatırım belediyeciliğidir. Biz belediyeyi kazandığımız zaman gerekli tüm mevzuatlar ve alt yapısı hazırlanarak yatırımcılarımızı bölgemize davet edeceğiz. Bu aynı zamanda istihdamı artıran proje olacak. İstihdam belediyeciliği Milli Görüş belediyesinde bu millet görmüştü. Ve yeniden kavuşacaktır. Arnavutköy’deki işsizlerimize sesleniyoruz 40 bin üzerinde işsiz vatandaşımız var. Bölgemizde 60 bin insanımıza iş imkanı sağlayan sanayimiz olmasına rağmen yetişmiş eleman olmadığı için Arnavutköyümüzün insanı çalışamıyor. Belediye Başkanlığımızda mesleki okullar açarak iş garantili iş sağlarını tertip edeceğiz ve sanayicimiz hangi sanatta hangi konuda uzman yetişmiş eleman arıyorsa bu kardeşlerimizi oraya yönlendirerek sanayicimizle bir araya getireceğiz. Sosyal belediyecilikse bunu zaten Milli Görüş belediyeciliği geçmişte yaptı. Bunun çok daha fazlasını garip ve gurabbağımızı yetimimizi, kimsesimizi sokakta bırakmamak üzere sosyal hayatın en üst seviyede yaşanılabilir bir Arnavutköy’ü birlikte inşa edeceğiz. Özellikle ifade etmek istiyorum yeniden makam kapılarını kaldıran yeniden mesai saati dışında belediyenin araçlarını kullanmayan, yeniden belediyenin malını israf etmeyen bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Biz buna garson belediyecilik mantığı diyoruz. Arnavutköy’ü gardiyan belediyecilikten kurtaracağız ve garson belediyeciliği getireceğiz” diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER