DEAŞLI TERÖRİSTLER 5 YILDIR ARNAVUTKÖY’DE YAŞIYORMUŞ!

Arnavutköy’de çıkan bir yangının ardından Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de yakalanan 4 teröristten ikisinin kimlikleri belirlendi.

banner208
DEAŞLI TERÖRİSTLER 5 YILDIR ARNAVUTKÖY’DE YAŞIYORMUŞ!

 İstanbul TEM Polisi’nin olağanüstü gayretiyle engellediği canlı bomba saldırısında gözaltına alınan şüphelilerden 2’sinin 5 yıldır Arnavutköy’de yaşadığı ortaya çıktı. Arnavutköy’de yaşayan karı-koca terörist çiftin bir de bebek yaşta çocuklarının olduğu bilgisine ulaşıldı.

TEM uzmanları peş peşe 5 saldırı hedefleyen M.P. karısı S.P. ve diğer 2 teröristin, 2 hedefinin olduğu üzerinde duruluyor.

Arnavutköy ve Esenyurt’ta Hücre Evlerini Yaktılar

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) çok önemli bir operasyona imza attı. TEM ekiplerinin çalışması son zamanların en kanlı terör eylem planını engellerken, yüzlerce kişinin hayatını kurtardı. O operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. İddiaya göre, TEM Polisi geçtiğimiz hafta DEAŞ’ın eylem hazırladığında olduğunu belirledi. Eylem talimatı verilen 2 hücre tespit edildi. Birbirleri ile irtibatlı olan şüphelilerin Arnavutköy ve Esenyurt’taki adresleri tespit edildi. Polisin peşlerinde olduğundan tedirgin olan şüpheliler, izlerini kaybettirmek için kaldıkları adresleri ateşe verip kaçtılar.

AVM’de Yakalandılar

Adreslerde inceleme yapan ekipler, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirince, TEM Polisi adete teyakkuza geçti. Şüphelilerin kullandığı bir otomobil ve motosiklet tespit edildi. Şüphelilerin Bayrampaşa’da bir AVM’ye gideceği bilgisine ulaşan TEM Polisi o adreste tedbir aldı. Otoparka giren araçlardan inen şüpheliler, şok baskınla yakalandı. Şüphelilerden biri kaçmaya çalışırken bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Dört Canlı Bomba Yeleği

Araçtaki aramalarda, uzaktan kumanda düzeneği olan el yapımı patlayıcılar, sırt çantalı el yapımı patlayıcı bulunan canlı bomba yelekleri, 2 adet ateşli silah ve bu silaha ait çok sayıda dolu fişek ele geçirildi. Ele geçirilen bombalar ve 4 canlı bomba yeleği, teröristlerin hedeflerinin büyüklüğünü de ortaya koydu.

MİLLİYET

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 00:26

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER