Arnavutköy Camiileri Kandilde Doldu Taştı

Alemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum yıldönümünün 1440. Yıl dönümü Mevlid Kandili, tüm Müslüman ülkelerde kutlandı. Camiler ibadet için doldu taştı. Okunan mevlitler ve dağıtılan kandil simitleri ile kutlu bir gece daha geride kaldı.

Arnavutköy Camiileri Kandilde Doldu Taştı
                                                        
Arnavutköy Belediyesi mevlid kandili münasebetiyle ilçedeki tüm camilerde kandil simidi dağıttı. Özellikle Türkiye’nin sayılı büyük camilerinden olan Taşoluk Yeşil Camii kandil gecesinde binlerce insanı ağırladı. Kadın, erkek, genç her yaştan ibadet için gelen binlerce insan okunan mevlitler ve tekbirlerle coşku dolu bir gece geçirdi.
Ramazanda da İftariyelik Dağıtıldı

Arnavutköy Belediyesi geleneksel hale getirdiği kandil gecelerinde kandil simidi dağıtımına devam etti. Belediye yetkilileri tarafından cami çıkışlarında dağıtılan simitleri alan cemaat evinin yolunu tuttu. Arnavutköy Belediyesi ramazan aylarında da iftar saatine yakın otobüs duraklarında iftariyelik dağıtmış, yer yer otobüs içine girerek evine geç kalan vatandaşların yolda iftar açmalarına imkan sağlamıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER