ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ PARK İÇİNDE BELEDİYECİLİK OYNUYOR

Arnavutköy Belediyesi son imar planlarında Belediye Hizmet Alanını park alanı yaptı. Arnavutköy Belediyesi’nin yıllardır hizmet verdiği alanı imar planlarında park alanı yapması akıllarda soru işareti bıraktı.

banner208
ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ PARK İÇİNDE BELEDİYECİLİK OYNUYOR

 Arnavutköy Belediyesi Belde döneminden beri kullandığı Merkez Mahallesi’nde bulunan belediye hizmet alanını son imar planlarında park alanı yaptı. Şuan belediyenin bulunduğu hizmet binası Arnavutköy’de yıllarca muhtarlık yapan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Mehmet Okal tarafından yapıldı. Arnavutköy’ün Belde olmasıyla birlikte bina belediye hizmet binası olarak kullanılmaya başlandı. 2009 tarihinde Arnavutköy’ün ilçe olmasından sonra bina belediye hizmet binası olarak kullanılmaya devam edildi. Yıllardır belediye olarak kullanılan binanın yeri imar planlarında park alanına çevrildi. Önce Hükümet Konağı olarak anılan yer sonra ‘Belediye Hizmet Alanı’ şimdide planlarda ‘Park Alanı’ olarak değiştirildi. Belediyenin Arnavutköy’ün merkezinde bulunan kendi arsasını park alanı yapması akıllarda soru işareti bıraktı ve “Belediye yerini gözden çıkardı” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Bu duruma vatandaşlar ise, “Arnavutköy Belediyesinin ulaşım, alt yapı ve imar gibi konuları neden çabuk çözemediğini daha iyi anlıyoruz çünkü Arnavutköy Belediyesi park içinde Belediyecilik oynuyormuş” diye yorum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 12:59

Gazeteci Serkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER